Ar - Ge

Sinema Salonu Koltukları

Sinema koltugu


Sinema Salonu Koltukları

Sinema ve konferans salonu koltukları, avrupa normlarında konforlu ve v.i.p. salonları için özel koltuk imalat ve satışı
SİNEMA KOLTUKLARI İÇİN TIKLAYIN...

 

Konferans Salonu Yapımı

Konferans salonu


Konferans Salonu Yapımı

Anahtar teslimi konkerans salonu akustik panel kaplama, kongre merkezi, oditoryum ve sinema salonu projeleri hizmeti vermekteyiz . 
KONFERANS SALONU İÇİN TIKLAYIN...

 

Kanopi Yüzer Tavan

Kanopi yuzer tavan


Kanopi Yüzer Asma Tavan Sistemleri

Akustik kanopi & baffle yüzer asma tavan sistemleri, ses emici küp ve asma taşıyıcılı akustik panolar . 
KANOPİ TAVAN İÇİN TIKLAYIN...

 

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar ses yalitimi


Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Akustik ahşap perfore derzli,delikli doğal cila ve kaplamalı dekoratif tavan duvar panelleri . 
DUVAR SES YALITIMI İÇİN TIKLAYIN...

 
Açmak İçin

Arge

Labaratuvar testleriPoliüretan sektörü, dünyada kimyasallar kategorisinde en hızlı büyüyen sektörlerin başında gelmektedir. Bu alanda yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz çalışmalar ve yatırımlar ile ülkemizin bu ithalat kaleminde dışa bağımlılığını azaltarak katma değer sağlayan nish ürünler Ar-Ge çalışmalarımızın odağındadır.

Bu bağlamda bilim insanları ve çeşitli insanları ve çeşitli kamu kurumları ile ortak yürüttüğümüz Ar-Ge projeleri büyümemizin temelinde yer almaktadır.Şirketimizde kaliteli ürün üretmenin ötesinde sürdürülebilir kalkınmanın temel ilkelerinden olan çevreyi koruma, iş sağlığı ve güvenliği yönetimi anlayışını benimsemektedir. Bu anlayış doğal kaynakların ve enerjinin kullanımı atıkların etkin yönetimi, emisyonların izlenmesi çevreye uyumlu ürün ve teknoloji geliştirilmesiyle ilgili Ar – ge projeleri hedefleri gibi faaliyetlerimizle desteklenmektedir.

labaratuvarStandart olarak Sena Foam’ın yürüteceği aşamalar;

√ Ürünle ilgili standardizasyon kurumlarınca (ASTM, İSO vb) belirlenmiş kalite ölçütleri
√  Ürün için gerekli literatür ve piyasa araştırılmasının yapılması
√  Gerekli ürünle ilgili teknik bilgilerin yorumlanması ve formülasyon çalışmaları yapılması
√  Müşterinin istediği ürünün gerekli ARGE çalışmasını yürütülmesi
√  Malzemen örneklerinin müşteriyle paylaşılması ve onayının alınması
√  Müşterinin kullandığı makinalara göre formülasyonun Baymel tarafından yerinde denenmesi
√  Müşterinin aylık ve yıllık talep miktarına göre fiyatlandırılması


Ar-gesi Tamamlanan ( Geliştirilen ) Malzemenin teslimi

1. Ürünle İlgili Standartların Belirlenmesi: Sena foam müşterinin istediği ürüne bağlı kalarak ASTM ve İSO gibi standardizasyon kurumlarınca belirlenmiş standartlar dahilinde veya ek bir özellik gerektiriyorsa bunları da dikkate alarak malzemenin gerektirdiği standart ölçüleri belirler. ‘Malzeme Ön Çalışmasını” icra eder. Ürünün gerekli özellikleri için

Malzemenin standartlarının belirlenmesi : İstenilen ek özellikler varsa buna göre geliştirilmesi

2. Literatür araştırılması: Malzemenin üretilebilmesi için gerekli literatürlerin araştırılması Sena foam tarafından yürütülür. Literatürde belirtilen özelliklere göre üretim akım şeması çıkarılır. Malzemeye bağlı kalarak gerekli görülen hammadde ve sentezlenecek polyamin ve/veya polyol & prepolymer MDI için hazırlık gerçekleştirilir.

3. Formülasyonun Hazırlanması: Poliüretan ve Poliüre’ler kompozit malzemeler olduklarından içerdikleri bileşenler özelliklerini fazlasıyla değiştirmektedir. Bu malzemeleri oluşturmak için yeterli bilgi ve uzmanlık gerektirir. Sena foam bu konuda uzman kadrosu ile gerekli formülasyon çalışmasını yürütür. Oluşturulan formülasyon üzerinde çalışmalarına başlar.

4. Sentez & ARGE çalışmaları: Müşterinin istediği malzemenin özelliklerine başlı kalarak, oluşturulan formülasyon dahilinde Sena foam hammaddeleri temin eder. Sentezlenecek Polyamin ve/veya polyol’ü sentezlenmesi için prosesini ona bağlı kalarak düzenler. Malzemenin ilk denemelerini gerçekleştirir. Belirlenen standartlara bağlı kalarak malzeme üretilir.

5. Malzemenin Onayı: ARGE çalışmaları Sena foam tarafından yürütülür. Ürünün gerekli laboratuvar testlerini tamamlar. Elde edilen ürünler müşteriyle paylaşılır. ARGE çalışmalarını tamamlamış ürün Sena foam tarafından müşteri onayı istenir.

 

kalite cizgimiz argeSena Foam Laboratuvar testleri:

√  Yapışma mukavemetleri, Jelleşme süresi, İplikleşme süresi,
√  Reaksiyon tamamlanma süresi, Yanmazlık testleri, Deformasyon değerleri,
√  Yoğunlukları, Kopma kuvvetleri, Uzama ve esneklik değerleri,
√  Aşırı soğuk ve aşırı sıcaktaki davranışları ve ömürleri , Aşınma direnci,
√  Kimyasallara karşı dirençleri, Ultraviyole direnci

Yerinde Üretim: Malzeme için gerekli TDS’ler firmayla paylaşılır. Formülasyonda (makine, üretim şartları) adaptasyonu sağlamak için ilk üretim Sena foam kontrolünde gerçekleştirilir. Gerekli olması dahilinde formülasyonda değişiklikler yapılır.

Sena Foam halihazırda üretimini gerçekleştirdiği terlik – taban, rigid ve polyurea sistemlerinde ortaya koyduğumuz faydalar ile pazarda ki rakip ürünlere kıyasla yenilikler sunması daimi hedefimizdir.Talebin Alınması ve Ürünün Fiyatlandırılması Çalışması: Müşteri talep edeceği ürünle ilgili temel bilgileri alındıktan sonra Sena foam’in ön çalışmasını gerçekleştirir. Elde edilen bilgiler ile müşterinin isteyeceği miktara göre fiyatlandırma çalışmasını yürütür. Gerekli dökümantasyonla müşteri bilgilendirirlir.

 

 

Sena Gurup Akustik Mimarlık Sanayii ve Ticaret Ltd Şti.

Yerli firma sena gurup

Ses Yalıtımı Firma Hizmetleri

Tavan, Duvar İzolasyonu ve Dekoratif Duvar Panelleri Zemin Ses Yalıtımı ile İnşaat ve Sanayi Akustiği : En etkili alev almayan, dekoratif duvar panelleri, dekoratif panel kaplamalar,  firend firex yanmaz sünger, ses yalıtımı malzemesi, akustik kaplama, doğal taş paneller, yanmaz süngerlerin,ağır bariyerli laminasyon epdm ürünler ve mantar şilte, levhaların, yurtdışına ithalat ve ihracatı ile yurt içine satış pazarlamasını yapmaktayız.Ses yalıtım malzemeleri nereden alınır ? Tavan ses yalıtımı, duvar ses yalıtımı, zemin ses yalıtımı. ses yalıtım malzemeleri nelerdir ? Dekoratif Paneller, Taş Panel Kaplama, Duvar Panelleri, Tuğla Paneller.

Ses İzolasyonu Firma Avantajları

En Etkili Tavan, Duvar, Zemin Ses Yalıtımı Ürünleri : İşyeri, ev Fabrika ses yalıtımı ve izolasyonu akustik sünger malzemeleri, Gürültü ile darbe yalıtımı ve titreşim kontrolü ile izolasyonunda, ses yalıtım malzemeleri ve ses izolasyon süngerleri ; Ses geçirmez akustik yalıtım malzemeleri, akustik süngerler ile çözümler sunan firmamız, akustik ses yalıtımı izolasyonu süngerleri satışını Dünyanın ve Türkiye'nin heryerine ( gönderimini ) ile İthalat'ı ve İhracat'ını Yapmaktadır.Ses yalıtım malzemeleri nereden alınır ? Duvar ses yalıtımı, akustik yumurta süngerler, ve akustik piramit sünger , yanmaz süngerler, basf basotect melamin sünger köpük, akustik market, zemin ses yalıtımı, tavan izolasyonu malzemeleri, yan komşu duvar ses yalıtımı.Tavan ses yalıtımı,    Devamını Oku ...

Ses İzolasyonu Firma Biyografisi

Tarihçe - i  Hayat ; 2006 Yılında Kurulan Firma , etkili ses yalıtım çözümlerin yanı sıra akustik ses yalıtım ürünlerinin satış ve pazarlamasını yapmaktadır.Sena gurup olarak recticel ve diğer tedarikçilerinin ürünlerini türkiye ve asya ülkelerine pazarlama ve ithalat ile ihracatını yapmaktadır.Ayrıca akustik proje danışmanlığı yapmaktadır.Adil Mahallesi Genç Osman Caddesi Müzdelife Sokak No :2 Sultanbeyli / İstanbul Türkiye 349020

Sena map