Akustik Alçıpan Tavan

Sinema Salonu Koltukları

Sinema koltugu


Sinema Salonu Koltukları

Sinema ve konferans salonu koltukları, avrupa normlarında konforlu ve v.i.p. salonları için özel koltuk imalat ve satışı
SİNEMA KOLTUKLARI İÇİN TIKLAYIN...

 

Konferans Salonu Yapımı

Konferans salonu


Konferans Salonu Yapımı

Anahtar teslimi konkerans salonu akustik panel kaplama, kongre merkezi, oditoryum ve sinema salonu projeleri hizmeti vermekteyiz . 
KONFERANS SALONU İÇİN TIKLAYIN...

 

Kanopi Yüzer Tavan

Kanopi yuzer tavan


Kanopi Yüzer Asma Tavan Sistemleri

Akustik kanopi & baffle yüzer asma tavan sistemleri, ses emici küp ve asma taşıyıcılı akustik panolar . 
KANOPİ TAVAN İÇİN TIKLAYIN...

 

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar ses yalitimi


Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Akustik ahşap perfore derzli,delikli doğal cila ve kaplamalı dekoratif tavan duvar panelleri . 
DUVAR SES YALITIMI İÇİN TIKLAYIN...

 
Açmak İçin

Akustik alcipan modelleri 2015

 

Akustik Alçıpan 

Akustik Alçıpan Tavan Kaplama Sistemleri: Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan ® çok çeşitli yüzey perforasyon çeşitleri ile estetik, aynı zamanda mükemmel akustiğe sahip, kokusuz ve ferah ortamlar sağlar. Alçıpan Bölme Duvar Knauf Cleaneo Akustik Alçıpan®, zeolit katkısı sayesinde havadaki kötü kokuları yok etme ve temizleme niteliği kazandırılmış, yuvarlak ve kare perforasyonlu Alçıpan® çeşididir. Akustik alçı levha, ses yankılanmasının azaltılmak istendiği yerlerde alçıpan bölme duvar, giydirme duvar ve asma tavan yapımında kullanılan akustik alçı levhadır. Akustik alçı levha serisinde, kare, dairesel ve dağınık dairesel delikli olmak üzere üç farklı yüzey seçeneği bulunmaktadır. Akustik alçı levha, mimari taleplere estetik ve işlevsel çözümler sunan, dekoratif görünüm ve ses yutma performansını tek bir formda birleştiren bir üründür. "Alçıpan®", yalnızca Knauf firmasının ürettiği kartonlu alçı plakalara verilen patentli marka adıdır.Kartonlu alçı plaka, ortası alçı iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart ve özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Kartonlu alçı plaka bir iç mekan yapı malzemesidir. Kullanım amacına göre alçı harcına katılan kimyasallar sayesinde değişik tiplerde üretilebilmektedir. Türkiye'de üretilen Alçıpan® çeşitleri şunlardır: Flex Alçıpan® (FX), Yangına Dayanıklı Alçıpan® (FR), Suya Dayanıklı Alçıpan ® (WR), Su + Yangına Dayanıklı Alçıpan® (WR + FR), Herform Alçıpan® (HRF), Karo Alçıpan® (KR), Karolam Alçıpan® (KRL), Akustik Alçıpan® (AKS). Türkiye TS EN 520 Almanya DIN 18180 Akustik Tavan Kaplama

Uygulama Alanları : Asma tavan, duvar giydirme uygulamaları

Teknik Özellikler : Koku giderme özelliği, çerçeveli veya sürekli perforasyon seçeneği, estetik tasarımlar, yüksek değerde ses yutumu

Ebadlar : Uzunluk: Plaka tipine göre değişir Genişlik: Plaka tipine göre değişir Kalınlık: 12,5 mm Ağırlık: ~8 kg/m²

Yüzey Perforasyonu: Kare Delikli: 12/25K Yuvarlak Delikli: 6/18D, 10/23D, 12/25D, 15/30D, 8/12/50D, 12/20/66D Şaşırtmalı Yuvarlak Delikli: 8/12/50D, 12/20/66D Blok: B4, B5, B6:8/18D, 12/25D, 12/25K

 

Akustik Alçıpan Tavan Duvar Kaplama Sistemleri - Akustik Düzenleme

Akustik alci alcipan levha tavan duvar kaplama sistemleri 001 2015 Akustik alci alcipan levha tavan duvar kaplama sistemleri 002 2015 Akustik alci alcipan levha tavan duvar kaplama sistemleri 003 2015 Akustik alci alcipan levha tavan duvar kaplama sistemleri 004 2015
Akustik alci alcipan levha tavan duvar kaplama sistemleri 009 2015 Akustik alci alcipan levha tavan duvar kaplama sistemleri 010 2015 Akustik alci alcipan levha tavan duvar kaplama sistemleri 011 2015 Akustik alci alcipan levha tavan duvar kaplama sistemleri 012 2015

 
 Akustik Alçıpan Asma Tavan Sistemleri - Akustik Tavan Kaplamaları

Akustik alcipan tavan sistemi

 
 Akustik Alçı Plaka Modelleri - Alçıpan Plaka Çeşitleri

Akustik alcipan tavan 002 Akustik alcipan tavan 003 Akustik alcipan tavan 004 Akustik alcipan tavan 005
alcipan akustik (1) alcipan akustik (5) alcipan akustik (3) alcipan akustik (4)

 

Akustik Alçıpan Nedir : Tasarımcıların düz, kesintisiz ve sade tavan tercihlerinde monolitik görünüm yanı sıra akustik fayda sağlayabildikleri en özel çözümlerden biridir. Tavanda karolaj, derz ya da parçalı bölüm olmaksızın sade bir görünüm elde edilmekte, bu görünümün elde edilebildiği diğer tavan ürün alternatiflerinin sunamadığı akustik konforu sağlamaktadır. Kesintisiz tavan görünümü, derz, karolaj ya da taşıyıcı sistem profilleri görünmeden ses yutucu yüzey oluşturulmasını sağlayan çok özel bir sistem olan akustik sıva sistemleri, son dönemde tasarımcıların hayli ilgisini çekmektedir.Sena Foam ® Akustik Alçıpan Asma Tavan Sistemleri Scherff akustik sıva sistemlerinin Türkiye distribütörüdür. Scherff hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.
Akustik alcipan tavan sistemleri uygulamalariAkustik Alçıpan Asma Tavan Özellikleri 

Akustik asma tavan; metal tavan iskeleti üzerine monte edilen 12.5 mm ebatlarında akustik alçı ile döşenen ve montaj kısmı kolay olan bir sistemdir.


Akustik alcipan data sheet pdf Akustik alcipan data sheet pdf Akustik alcipan data sheet pdf Akustik alcipan data sheet pdf
 DATA SHEET PDF 1 DATA SHEET PDF 2 DATA SHEET PDF 3 DATA SHEET PDF 4

 

Akustik Asma Tavanın Kazanımları : Şık ve estetik görünümü, ses yalıtma başarısıyla aynı anda sağlar.

Ses yankısı olmaması istendiği alanlarda isminden de anlayabileceğimiz gibi akustik bir platform oluşturarak yankı olayını engeller.

Akustik asma tavanın kendi içinde çok fazla alternatifi olması, hem seçim bolluğu konusunda hem de özgünlük konusunda tercih edilebilir.

Devasa yapılar olsa bile hafifliği ile dikkat çeken akustik alçı levhanın metrekare başına düşen ağırlığı yalnızca 12 kg.


Neden Akustik Asma Tavan?

Rahatsızlık vermemesi açısından ses yankılanmasını akustik yapısı ile engeller ve konforlu bir yapı sunar.

Dizaynı kullanıcının tercihine göre restore edilebilen akustik asma tavan, estetik açıdan güzel bir görünüm sağlar.


Akustik Asma Tavan Sistemleri Özellikleri

Akustik asma tavanın birbirinden farklı delik bölümlerinin ve de arkasındaki akustik bölgenin yarattığı ses emme özelliği gelişmiştir. Alternatifi bol olduğundan şık bir görünüm sağlayan akustik asma tavanın yüzey seçenekleri boldur.

Akustik asma tavanın bir özelliği de; karo ve vinil alçı plakaların T sistemine sahip olan asma tavan sistemlerine kolayca bütünleşme sağlayarak hem estetik açıdan güzel, hem fiyat olarak uygun, hem de uzun ömürlü olmasını sağlar.

Alçı plakalar yangına ve suya dayanıklı oluşuyla, herhangi bir şekilde biçimlendirilerek rahatça temizlenen ve uzun ömürlü bir yapıya sahip olması sağlanır ve kullanıcının konforu burada devreye girer.

Akustik yapısı sayesinde ses yalıtımını üst düzeyde yapan bu asma tavan sistemi değişik yönlü boşlukları akustik karolar yardımı ile ses dengesini sağlar ve ses yalıtımını en üst seviyelere kadar çıkartarak ucuz bir çözüm sağlar.

Var olan desenleriyle PVC kaplamalı şekilde imal edilen vinil kaplamalı alçı bölgeler ile kalite – fiyat karşılaştırmasında gayet tercih edilen bu ürün ayrıca hijyenik ve temizlenebilen yapısı ve söküm ve takım işlerinin kolay oluşu ile tercih edilen bir ürün olarak en çok ilgiyi görmesi de kimseyi şaşırtmıyor.

Renk seçeneği bol olan akustik özellikli asma tavan çok çeşitli de boyutlarda olup istenilen ebatlara indirgenebilir ve çıkarılabilir düzeydedir. Ayrıca konfor olarak da ses açısından da ideal tercihlerdendir.Akustik asma tavan, özelliğini duvar kısımlarına uygulanan çift perforesi tercihleri ile akustik performansı en üst seviyelere çıkararak sağlıyor.Duvar panel kısımları defalarca boyanabilir olan akustik asma tavan boyama sırasında veya sonrasında akustik özelliği hiçbir şekilde olumsuz etkilenmez ve eski performansını göstermeye devam eder.


Akustik ( Alçıpan ) Asma Tavan Teknik Özellikleri :

Akustik asma tavanlar şekli ve alçıpan yapısından da kaynaklı olarak nem dayanımını %95 seviyelerine kadar çıkartır ve zarar görmeksizin performans açısından kaldığı yerden devam edebilir.Aynı zamanda bu alçıpan yapının kattığı sağlamlılık ile yangına karşı dayanıklı bir yapı imkanı sunar. Yüksek sıcaklıklara karşı da dayanıklı olan bu akustik asma tavanlar her an sıcaklığı emer.

Akustik asma tavanın bir özelliği de isminden aldığı akustik özelliğidir. Yani; akustik asma tavanın bulunduğu herhangi bir bölge içerisinde ses seviyesini dengeleme özelliğine sahiptir. Ayrıca sesi yalıtarak da ses yankılanmasını ciddi seviyelerde önler. Katsayısal olarak 0,85-0,95 arası ses yalıtımı yapar.Akustik asma tavanın tercihi için önemli hususlardan biri de rahatlıkla çıkarılabilir ve tekrar monte edilebilir cinsten olmasıdır. Çıkardıktan sonra istenildiği gibi dizayn verilerek, estetik bir görüntü kazandırma isteğiyle değiştirilebilir ve kolaylıkla geri monte edilebilir. Birçok renk ve boyut alternatiflerine sahip olan bu akustik asma tavan ayrıca detayların bolluğu ile kullanıcı şevk eder cinstendir.


Akustik Asma Tavanın Kullanım Alanları

Akustik asma tavanları tercihen ses yankılanmasının minimum olma isteği bulunan bölge, oda ve salonlarda kullanılıyor. Toplantı odalarına tercih edilen akustik asma tavan, konuşma sırasında hiçbir efekti kaçırmamanızı sağlar. Ayrıca alışveriş merkezleri, okullar, dershaneler, ofisler, hastaneler, restoranlar, çağrı merkezleri, radyo stüdyoları, televizyon stüdyoları, stadyumlar, spor salonları gibi sesin önemli boyutlarda ihtiyaç olduğu mekanlarda olmazsa olmazdır. Ayrıca ses emilimi sayesinde de salonların her bölgesinde eşit seviyede ses alınması sağlanır.

Akustik Alçıpan Tavan Uygulama GALERİ

Akustik_alcipan_tavan_sistemi_001_2015
Akustik_alcipan_tavan_sistemi_003_2015
Akustik_alcipan_tavan_sistemi_004_2015
Akustik_alcipan_tavan_sistemi_005_2015
Akustik_alcipan_tavan_sistemi_007_2015
Akustik_alcipan_tavan_sistemi_008_2015
Akustik_alcipan_tavan_sistemi_009_2015
Akustik_alcipan_tavan_sistemi_010_2015
Akustik_duzenleme_alcipan_tavan (1)
Akustik_duzenleme_alcipan_tavan (10)
Akustik_duzenleme_alcipan_tavan (11)
Akustik_duzenleme_alcipan_tavan (12)
Akustik_duzenleme_alcipan_tavan (13)
Akustik_duzenleme_alcipan_tavan (14)
Akustik_duzenleme_alcipan_tavan (2)
Akustik_duzenleme_alcipan_tavan (3)
Akustik_duzenleme_alcipan_tavan (4)
Akustik_duzenleme_alcipan_tavan (5)
Akustik_duzenleme_alcipan_tavan (6)
Akustik_duzenleme_alcipan_tavan (7)
01/20 
start stop bwd fwd

Sena Gurup Akustik Mimarlık Sanayii ve Ticaret Ltd Şti.

Yerli firma sena gurup

Ses Yalıtımı Firma Hizmetleri

Tavan, Duvar İzolasyonu ve Dekoratif Duvar Panelleri Zemin Ses Yalıtımı ile İnşaat ve Sanayi Akustiği : En etkili alev almayan, dekoratif duvar panelleri, dekoratif panel kaplamalar,  firend firex yanmaz sünger, dekoratif duvar kaplamaları ses yalıtımı malzemesi, akustik kaplama, doğal taş paneller, yanmaz süngerlerin,ağır bariyerli laminasyon epdm ürünler ve mantar şilte, levhaların, yurtdışına ithalat ve ihracatı ile yurt içine satış pazarlamasını yapmaktayız.Ses yalıtım malzemeleri nereden alınır ?  Tavan ses yalıtımı, duvar ses yalıtımı, zemin ses yalıtımı. ses yalıtım malzemeleri nelerdir ? Dekoratif Paneller, Taş Panel Kaplama, Duvar Panelleri, Piramit Sünger, Yumurta Sünger

Ses İzolasyonu Firma Avantajları

En Etkili Tavan, Duvar, Zemin Ses Yalıtımı Ürünleri : İşyeri, ev Fabrika ses yalıtımı ve izolasyonu akustik sünger malzemeleri, Gürültü ile darbe yalıtımı ve titreşim kontrolü ile izolasyonunda, ses yalıtım malzemeleri ve ses izolasyon süngerleri ; Ses geçirmez akustik yalıtım malzemeleri, akustik süngerler ile çözümler sunan firmamız, akustik ses yalıtımı izolasyonu süngerleri satışını Dünyanın ve Türkiye'nin heryerine ( gönderimini ) ile İthalat'ı ve İhracat'ını Yapmaktadır.Ses yalıtım malzemeleri nereden alınır ? Duvar ses yalıtımı, akustik yumurta süngerler, ve akustik piramit sünger , yanmaz süngerler, basf basotect melamin sünger köpük, akustik market, zemin ses yalıtımı, tavan izolasyonu malzemeleri, yan komşu duvar ses yalıtımı.Tavan ses yalıtımı,    Devamını Oku ...

Ses İzolasyonu Firma Biyografisi

Tarihçe - i  Hayat ; 2006 Yılında Kurulan Firma , etkili ses yalıtım çözümlerin yanı sıra akustik ses yalıtım ürünlerinin satış ve pazarlamasını yapmaktadır.Sena gurup olarak recticel ve diğer tedarikçilerinin ürünlerini türkiye ve asya ülkelerine pazarlama ve ithalat ile ihracatını yapmaktadır.Ayrıca akustik proje danışmanlığı yapmaktadır.Adil Mahallesi Genç Osman Caddesi Müzdelife Sokak No :2 Sultanbeyli / İstanbul Türkiye 349020

Sena map